O nás

Martina Kleinová (1986) vyštudovala módne návrhárstvo na Súkromnej odevnej škole a už ako študentka svoje modely prezentovala na rôznych súťažiach. Po strednej škole sa rozhodla hľadať svoj spôsob umeleckého vyjadrenia na pedagogickej fakulte UMB v Banskej Bystrici, v odbore výtvarná edukácia. Najviac ju oslovila klasická analógová fotografia a maľba...podľa jej vlastných slov „je to, ako keď si niekto píše denník“. Zo smerov ju dodnes najviac ovplyvňuje avantgarda, veľkú výzvu našla vo výtvarnom performance.

Možno na vyváženie výtvarného umenia sa venovala aj spoločenskému tancu na profesionálnej úrovni.

Multitalent si v divadle našiel aj multifunkčné využitie. Okrem účinkovania vo všetkých produkciách sa stará aj o ich výtvarnú stránku, navrhuje kostýmy, dotvára scénickú výpravu. Keďže sa na svet dokáže pozrieť aj detským okom, malí diváci bez váhania ocenia zmysel pre detail (možno v duchu nosnej idei divadla Theátrum – malý divák si zaslúži rovnakú kvalitu ako ten veľký...), čistotu prevedenia a jemný vkus. Do sveta tvorby dáva nahliadnuť aj iným a vo svojom rodnom meste vedie obchod s kreatívnymi potrebami.

Podieľa sa na vzniku všetkých predstavení, v ktorých je cítiť jej tvorivú iskru a špecifický humor s nádychom irónie. Pomáha tak vytvárať tvár a poetiku novovznikajúceho divadelného subjektu.

Zakladateľom divadla Theátrum je Peter Szőllős (1974). Talentované tancujúce a spievajúce dieťa prijali na herectvo na konzervatóriu v Košiciach. Už počas školskej praxe pôsobil v Štátnom divadle v Košiciach, neskôr v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Túžba po vlastnom vyjadrení a autorských projektoch ho po pár sezónach priviedla do Rožňavy, kde sa stal spoluzakladateľom Mestského divadla ACTORES. V tvorivom tíme zotrval 20 rokov a odohral desiatky dramatických, komických i tragických postáv. Aktívne sa podieľal na tvorbe inscenácií, ktoré rozvírili hladinu slovenského divadelníctva a priniesli aj medzinárodné uznanie. V prvých dvoch desaťročiach svojej kariéry sa vyprofiloval na herca so širokým záberom, ktorý na javisku naplno využíva aj svoj tanečný a spevácky potenciál. Venoval sa aj manažérskej práci pri organizácii medzinárodných divadelných festivalov a prevádzke divadla. V roku 2014 založil vlastný autorský subjekt, divadlo Theátrum. V súčasnosti sa venuje tvorbe pre deti, píše scenáre, režíruje, manažuje, príležitostne účinkuje v televíznych seriáloch.

Okrem toho sa venuje aj animátorským činnostiam. Zastrešuje narodeninové oslavy, maškarné bály, mikulášske dni, vytvára podujatia „na kľúč“ pre firmy, tábory pri príležitosti osláv, výročí, či Medzinárodného dňa detí.

Divadlo Theátrum
Peter Szőllős, Rožňavská 190, 049 21 Betliar
Mobil: 0915 943 601, e-mail: peter@divadlotheatrum.sk, divadlotheatrum@gmail.com