Čože to v tom liste stálo,
ako sa to začínalo?
Pridajte sa ku nám, deti,
nech pesnička svetom letí.

List pre Mikuláša

Scenár a réžia: Peter Szőllős

Kto by to povedal, že aj v ríši rozprávok a fantázie platí listové tajomstvo... A kto by si čo i len pomyslel, že porušenie sa trestá zrušením mikulášskeho kúzla! Vyrozprávame vám príbeh o zvedavom Snehuliakovi, čo nasilu list otvoril a kúzlo tak rozlomil.
Písmenká od detí pre Mikuláša náhle zmizli a dokonca ani sám anjel z neba nevie, ako ich vrátiť späť a nepomôže ani čertík, ktorý sa celý čas skrýval medzi deťmi. Jediným liekom na šibalstvo je úprimná snaha Dievčatka so zápalkami. Malé plamienky osvetlia papier a želania sa plnia.
Prichádza Mikuláš...

Kým sa deti dočkajú Mikuláša, majú plné ruky práce. Hádajú hádanky, vyberajú spomedzi seba čerta, recitujú. Nuž a keď sa konečne Mikuláš objaví, spievajú, odriekavajú riekanky a tešia sa na sladké odmeny. Mikuláš sa s deťmi rozlúči koledami a Tichá noc im pripomenie, že čoskoro na nich čaká ďalšie kúzelné tajomstvo Vianoc.
Predstavenie je založené na interaktívnej komunikácii s deťmi, ktoré sa na chvíľu stanú hercami. Tvoria dej, sú jeho súčasťou. Veselú atmosféru dotvárajú piesne a známe koledy, ktoré diváci spievajú spolu s rozprávkovými postavičkami...
Súčasťou pásma môže byť aj rozsvecovanie vianočného stromčeka. Predstavenie je vhodné do interiéru aj exteriéru a nie je náročné na priestor.

Fotogaléria

Stiahnite si

Divadlo Theátrum
Peter Szőllős, Rožňavská 190, 049 21 Betliar
Mobil: 0915 943 601, e-mail: peter@divadlotheatrum.sk, divadlotheatrum@gmail.com